מחלקות העירייה

19/06/2022

מחלקת רכש - قسم المشتريات
מחלקת רכש עוסקת בביצוע בפועל של הרכישות החל משלב איתור עלות רכש נמוכה, שמירה על מחויבות ספק לרשות, הבטחת מקורות חלופיים לתפוקה תמידית של דרישות הרשות.

מה המטרה של ניהול רכש?
ניהול רכש הינו תפקיד בעל אופי ניהולי אשר מצריך כלים ניהוליים על מנת לעמוד בתפקיד. תפקיד ניהול הרכש הינו מאוד מגוון ומתפרס על פני מרחב גדול של פעילויות אשר כוללת תרומה לפעילות תקינה בארגון, שמירה ופיקוח על המלאי בארגון, רמת איכות של המוצרים אשר נרכשים על ידי אגף א מנהל הרכש מציאת מחירים נכונים ובקרה על עלויות של  אותם חומרי גלם ועוד מגוון תפקידים.

למי מיועד התחום של ניהול רכש?
מכיוון שתחום ניהול הרכש מהווה תפקיד מאוד מרכזי הוא מתאים לאנשים ומועמדים אשר אוהבים לקחת אחריות ולבצע מגוון בפעולת בארגון במגוון תחומים שונים. תחום הרכש מצריך בקרה על עלויות מוצרים, שירותים, לוחות זמנים והתעסקות עם ספקים על מנת לפקח על הסחורות של הארגון על מנת להגיע ליעדים באחריות של מנהל הרכש. הלימודים של ניהול רכש מתאים למנהלי רכש בפעול, מנהלים, גורמים בתחום התפעול אשר מעוניינים להרחיב את תחום פעילותם או לאנשים אשר מעוניינים לרכוש מקצוע בתחום הלוגיסטי.

נוצרת התחושה לעיתים למרות חשיבותה הרבה של אחראי הרכש, תפקידו עלול להיות כפוי טובה, הוא המשא ומתן מול הספקים עד שיגיע לתוצאות הכי טובות עבור הארגון.

לכן חשבנו על עשרת כללים בתחום הרכש הנכון עבור הארגון שממנו אנחנו מביאים תוצאות מצוינות ברכישה נכונה ויעילה:
- אמוציות לא אצלנו
- מקצועיות בבחירת המוצר ואיכותו
- מה שלא כתוב - לא קיים
- חיוך מתמיד מול הספק והארגון
- הספק- שותף עסקי
- מחיר זה לא הכול
- תום לב - לא רק סיסמה
- תיעוד
- הבדל בין עיקר לתפל
- נהל יעדים ומדדים​